NANOTEHNOLOGY | NANO GO® brings you a world of leading innovation.

 

Silver is a precious metal with strong antimicrobial properties and has been widely recognised for over 100 years. Historic travellers and soldiers used silver for food and water to prevent infections. The fragmentation of silver, formed from nanoparticles, enhances its special properties and creates new applications.

Many of the NANO GO® products contain 5 ppm to 15 ppm of nanosilver (Ag), so it is safe to say that the antimicrobial efficacy of NANO GO® products is indisputable.

Silver nanoparticles rapidly penetrate microbial cells, causing extreme damage to critical structures. As a result, bacteria and other microbes cannot colonise surfaces enriched with nanosilver particles, and solutions containing nanosilver colloids help to get rid of pathogens. Nanosilver solutions are more active than ionic solutions of silver salts, where additives cause silver precipitation and significantly reduce the activity of the product. Metallic nanosilver is immune to UV degradation (does not change colour in sunlight) and does not migrate from the structure of the enriched material.

The growing interest in the nano-silver formula stems from the exceptional antimicrobial activity of nano-silver, which goes beyond traditional antimicrobials (silver acts non-specifically, unlike, for example, antibiotics, which may be active only on a few microbial strains). Due to its low use, it has a good durability and cost-effectiveness. Products enriched with nanosilver show surprising results over a long period of time for the average user.

Nanosilver produced in NANO GO partner laboratories discovered where to use this final product in everyone's everyday life. Numerous evaluations and studies have confirmed that our products are delivering remarkable results. Nanoparticles range in diameter from 5 to 15 nm (typically 9 nm). Therefore, our nanoparticles can penetrate deep into the structure of the material and improve the final product in every way. This small size also ensures high antimicrobial activity even in dilute concentrations.

Mis on nanohõbe?

Nanosilver ehk nanohõbe on hõbeda metalli lagunemine nanoosakesteks, mis on äärmiselt väikesed ja omavad nanomeetri suurust. See tähendab, et hõbedaosakesed on palju väiksemad kui üks mikromeeter. Nanohõbedat kasutatakse laialdaselt meditsiinis ja majapidamistoodetes selle antimikroobsete omaduste tõttu.

Kuidas nanohõbe valmistatakse ja milline on selle koostis?

Nanohõbeda tootmisprotsess hõlmab mitmeid olulisi samme, mis tagavad toote kvaliteedi ja tõhususe. Alustame koostisest - keemiliste elementide suhtest nanohõbedas. Nanohõbe on hõbe nano- ehk väikseimal skaalal, mida kõige sagedamini toodetakse keemilise meetodi abil. Seetõttu on selle koostis väga sarnane tavalisele hõbedale. Keemilise tootmisprotsessi käigus kasutatakse erinevaid keemilisi aineid, näiteks hõbedat ja redutseerijaid, et võimaldada reaktsiooni ja luua nanohõbe. Just need materjalid koos sobivate tingimustega, nagu temperatuur ja rõhk, võimaldavad soovitud koostise ja struktuuri sünteesi. Nanohõbeda tootmine mõjutab oluliselt toote kvaliteeti ja omadusi. Seetõttu hõlmab kvaliteetse nanohõbeda saamiseks tootmisprotsess mitmeid ringlussevõtu- ja puhastusetappe. Nende hulka kuuluvad filtreerimine, pesemine ja kuivatamine, et eemaldada kõik lisandid ja kontrollida toote suurust ning morfoloogiat. Kõike nanohõbeda ja selle koostise kohta ei saa ühes lauses üksikasjalikult kirjeldada. Siiski võib olemasolevate uuringute ja teadusartiklite põhjal järeldada, et nanohõbeda tootmine on keeruline protsess, mis hõlmab mitmeid etappe, et saavutada kvaliteetne toodang.

Miks kasutatakse nanohõbedat puhastusvahendites?

Nanohõbe kodukeemiatoodetes viitab hõbeda nanoosakeste kasutamisele puhastuslahuste koostises. Need hõbeda nanoosakesed on äärmiselt väikesed hõbedaosakesed, millel on unikaalsed omadused. Kasutades neid puhastustoodetes, suudab nanohõbe tõhusalt tappa patogeene ja takistada bakterite ja teiste mikroorganismide koloniseerumist pindadel.

Millised on nanohõbeda eelised puhastusvahendites?

Üks peamisi põhjuseid, miks nanohõbe on efektiivne puhastustoodetes, on selle võime tungida mikroobide rakkudesse ja põhjustada nende eluliste struktuuridele tõsist kahju. See omadus võimaldab nanohõbeda kolloididel, mis on nanohõbedaosakeste suspensioon lahustis, patogeene tõhusalt elimineerida. Erinevalt traditsioonilistest ioonilistest hõbesooladest, mis võivad sadestuda ja vähendada puhastustoodete aktiivsust, jäävad nanohõbeda suspensioonid kõrge aktiivsusega. Nanohõbeda kasutamine puhastustoodetes pakub mitmeid eeliseid. Esiteks tagab see võimsa antimikroobse toime, vähendades tõhusalt kahjulike bakterite ja teiste mikroorganismide esinemist pindadel. See aitab hoida hügieenilist keskkonda ja ennetada nakkuste levikut. Lisaks nanohõbedaosakeste väike suurus võimaldab neil katta suuremat pindala, suurendades nende tõhusust puhastamisel. See võimaldab puhastustootel jõuda väikestesse pragudesse ja lõhedesse, kus bakterid võivad elada, tagades põhjalikuma puhastusprotsessi. Lisaks on nanohõbedaosakesed näidanud potentsiaali ennetada antibiootikumiresistentsete bakteritüvede teket. Suunates oma tegevuse mikroobirakkude oluliste struktuuride poole, suudab nanohõbe häirida mehhanisme, mis viivad antibiootikumiresistentsuseni. See potentsiaalne kasu muudab nanohõbeda atraktiivseks valikuks puhastustoodetes, eriti keskkondades, kus antibiootikumiresistentsete bakterite oht on suur.

Kas nanohõbe on inimeste tervisele kahjulik?

Nanohõbe kodukeemiatoodetes on saanud märkimisväärset tähelepanu oma võime tõttu võidelda kahjulike mikroorganismide vastu. Hõbedat on juba pikka aega tunnustatud selle antimikroobsete omaduste poolest ning nanohõbedaosakeste kasutamine suurendab veelgi selle efektiivsust. Kui nanohõbedaosakesed puutuvad kokku mikroorganismidega, põhjustavad nad struktuurilist kahju rakumembraanidele, sekkudes olulistesse eluprotsessidesse. Kui nanohõbe tungib rakkudesse, häirib see nende elulisi struktuure, lõpuks tappes mikroorganismid. See toimemehhanism eristab nanohõbedat võimsa vahendina patogeenide vastu võitlemisel. Uuringu pealkirjaga “Nanohõbedaosakeste kasutamine viiruste inhibeerimisel: uus lootus antiviirustele” kohaselt on nanohõbedal näidatud paljutõotavaid antiviiruse omadusi. Seda on leitud olevat efektiivne laia spektriga viiruste vastu, sealhulgas gripiviirus, HIV ja herpes simplex viirus. See avastus on avanud uued rakendused nanohõbeda kasutamisel antiviirusravimite väljatöötamisel. Seni olemasolev uurimismaterjal näitab, et nanohõbeda kasutamine puhastustoodetes, kui seda kasutatakse soovitatud juhiste järgi ja mõõdukates kontsentratsioonides, ei kujuta inimeste tervisele ohtu. Reguleerivad asutused, nagu Ameerika Ühendriikide Keskkonnakaitseagentuur (EPA) ja Euroopa Keemiliste Ainete Amet (ECHA), on kehtestanud juhised nanohõbeda ohutuks kasutamiseks laialdaselt tarbitavates toodetes, sealhulgas puhastustoodetes, et vähendada võimalikke riske.

nanosilver

NANOTEHNOLOGY | NANO GO® brings you a world of leading innovation.