NANOTEHNOLOOGIA | NANO GO® toob teid juhtiva innovatsiooni maailma.

 

Hõbe on tugevate antimikroobsete omadustega väärismetall, mida on laialdaselt tunnustatud juba 100 aastat. Ajaloolised rändurid ja sõdurid kasutasid nakkuste vältimiseks toidu ja vee jaoks hõbedat. Nanoosakestest moodustunud hõbeda killustumine parandab selle erilisi omadusi ja loob uued kasutusvaldkonnad.

Paljud NANO GO® tooted sisaldavad nanohõbedat (Ag) 5 ppm kuni 15 ppm, mistõttu võib kindlalt väita, et NANO GO® toodete antimikroobne efektiivsus on vaieldamatu väide.

Hõbeda nanoosakesed tungivad kiiresti mikroobirakkudesse, põhjustades kriitilistele struktuuridele äärmuslikke kahjustusi. Seetõttu ei saa bakterid ja teised mikroobid koloniseerida nanohõbedaosakestega rikastatud pindu ning nanohõbedakolloide sisaldavad lahused aitavad vabaneda haigustekitajatest. Nanohõbeda lahused on aktiivsemad kui hõbesoolade ioonlahused, kus lisandid põhjustavad hõbeda sadestumist ja vähendavad oluliselt toote aktiivsust. Metalliline nanohõbe on UV-kiirte lagunemise suhtes immuunne (ei muuda värvi päikesevalguses) ega migreeru rikastatud materjali struktuurist.

Kasvav huvi nanohõbeda valemi vastu tuleneb nanohõbeda erakordsest antimikroobsest toimest, mis ületab traditsioonilisi antimikroobseid aineid (hõbe toimib mittespetsiifiliselt, vastupidiselt näiteks antibiootikumidele, mis võivad olla aktiivsed vaid mõne mikroobitüve puhul). Vähese kasutuse tõttu on sellel hea vastupidavus ning hinna ja efekti suhe. Nanohõbedaga rikastatud tooted näitavad tavakasutajale üllatavaid tulemusi pikka aega.

NANO GO partnerlaborites toodetud nanohõbe avastas, kus seda lõpptoodet igaühe igapäevaelus kasutada. Arvukad hinnangud ja uuringud kinnitasid, et meie toodetel on märkimisväärsed tulemused. Nanoosakeste läbimõõt on vahemikus 5-15 nm (tavaliselt 9 nm). Seetõttu võivad meie nanoosakesed tungida sügavale materjali struktuuri ja täiustada igakülgselt lõpptoodet. Selline väike asi tagab ka kõrge antimikroobse toime ka lahjades kontsentratsioonides.

nanosilver

NANOTEHNOLOOGIA | NANO GO® toob teid juhtiva innovatsiooni maailma.